Havada panik anları: THY uçağında cam çatladı

Türk Hava Yolları’nın (THY) İstanbul-Sivas seferini gerçekleştiren yolcu uçağında, kalkıştan kısa bir süre sonra meydana gelen kokpit camı çatlağı nedeniyle, uçak İstanbul Havalimanı’na geri dönerek acil iniş gerçekleştirdi.

THY’nin TK-2658 sefer sayılı ve TC-JVG kuyruk tescilli Boeing B737-800 tipi uçağı, sabah 08.25’te İstanbul Havalimanı’ndan Sivas’a doğru yola çıktı. Havalandıktan kısa süre sonra kokpit camında oluşan çatlak sebebiyle, pilotun güvenlik önlemleri alması gerekti. Pilot, durumu İstanbul Havalimanı Hava Trafik Kontrol Merkezi’ne bildirerek geri dönüş için izin istedi ve uçak saat 09.10’da güvenli bir şekilde İstanbul Havalimanı’na iniş yaptı.

Yolcuların güvenliği için hızlı bir şekilde müdahale edilmiş ve acil inişin ardından, yolcular başka bir uçakla Sivas’a yönlendirildi. THY, yolcuları bilgilendirmek ve mağduriyetlerini en aza indirmek için gerekli tüm önlemleri aldığını duyurdu.

Çatlayan camın değiştirilmesi için uçak hemen bakıma alındı. THY, olayla ilgili detaylı bir teknik inceleme başlattı ve yolculara rahatsızlık veren bu durum için özür diledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x